Święta już za pasem! Jeżeli jeszcze nie udało się skompletować wszystkich prezentów, warto zająć się tym jak najszybciej, by mieć więcej czasu na świąteczne przygotowania – w tym dekoracje. Jeśli brakuje Ci inspiracji lub szukasz nowego pomysłu na przystrojenie okien w domu – ten wpis jest stworzony specjalnie dla Ciebie!

Nic tak nie tworzy domowej, świątecznej atmosfery, jak wyjątkowe, oryginalne dekoracje. Choinka to obowiązkowy punkt programu, zaraz obok bombek, girland czy światełek. Warto jednak zastanowić się także nad nowymi pomysłami na świąteczne dekoracje. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji.

Wzorki ze sztucznego śniegu

Wzorki ze sztucznego śniegu to już swoista klasyka świątecznych dekoracji na domowych oknach. Sztuczny śnieg jest uwielbiany przez dzieci – dlatego warto zaangażować nasze pociechy do tworzenia wyjątkowych ozdób! Możemy zacząć od wycinanek, które posłużą nam za wzornik – ich wykonanie jest bajecznie proste, wystarczy nam odrobina papieru, ołówki i nożyczki. Gotowe motywy możemy również znaleźć w internecie, ale wymyślone i stworzone samodzielnie na pewno będą cieszyć o wiele bardziej! Sztuczny śnieg znajdziemy praktycznie w każdym większym sklepie, a i mniejsze wprowadzają go do swojej oferty na przełomie listopada i grudnia.

Odświętne firanki

Element, który zazwyczaj na stałe gości w naszych oknach – firanki lub zasłony w prosty sposób mogą zmienić się w świąteczną dekorację. Wystarczy, że zawiesimy na nich ozdoby, np. choinkowe – bombki, gwiazdy czy też okolicznościowe postacie zaczepione na materiale w ciekawy sposób przyozdobią nasze okna. Możemy również kupić kawałek materiału w świąteczne wzory, z którego uszyjemy oryginalne zasłony. Ten sam materiał może przydać nam się także do stworzenia poszewek na poduszki.

Wąż świetlny

To świetny sposób na ozdobienie okien, czy balkonu. Dzięki podświetlanym ledowym ozdobom, w naszych domach nie zabraknie świątecznej atmosfery. Co ważne, wybrane modele węży świetlnych odporne są na mróz, więc sprawdzą także idealnie jako ozdoby w ogrodzie, czy na zewnątrz domu.

Świeczki

Wysokie i niskie, zapachowe i zwykłe, kolorowe  i białe – wybór świec jest naprawdę przeogromny, a większość z nich doskonale wpisze się w świąteczny klimat. Jeśli dołożymy do nich stylowe świeczniki, które ustawimy na parapecie, stworzymy magiczną atmosferę, która podbuduje świąteczny nastrój. Czasem wystarczą nawet zwykłe, szklane pojemniczki, które możemy również udekorować sztucznym śniegiem.