Okna z montażem

Sposobów montowania okien jest wiele, ale fachowcy twierdzą, że można wyróżnić dwa podstawowe: prawidłowy i nieprawidłowy. To oczywiście branżowy żart, ale pokazuje, jak ważnym elementem jest montaż. Nawet najlepszy produkt nie będzie działał prawidłowo, jeśli nie zostanie odpowiednio wkomponowany w ścianę budynku. Różnice dotyczą okien specjalnego przeznaczenia. Inaczej montujemy standardowe okna, inaczej energooszczędne, a jeszcze inaczej okna antywłamaniowe.

Montaż okien

Locuss oferuje profesjonalny montaż okien w Warszawie, Piasecznie i na terenie województwa mazowieckiego. Warszawa, Warszawa-Wawer, Konstancin, Piaseczno – to nieliczne z lokalizacji, które posiadamy w swoim portfolio. Zajmujemy się wymianą okien wraz z montażem, montażem okien w budynkach w stanie surowym oraz montażem w budynkach wielorodzinnych. Współpracujemy w tym zakresie z inwestorami prywatnymi oraz lokalnymi deweloperami, którym zależy na tym, aby montaż okien został przeprowadzony zgodnie z najwyższymi standardami.

Okna z montażem: Dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Jako Partner Handlowy Premium marki Oknoplast posiadamy wiedzę i doświadczenie niezbędne do przeprowadzenia prawidłowego montażu okien producenta. Nasze Zespoły Monterskie były szkolone przez pracowników marki Okonoplast, którzy przekazali nam wszystkie tajniki efektywnego montażu okien, tak w nowopowstającym budownictwie, jak i w obiektach wzniesionych przy pomocy tradycyjnych metod.

Klientów zainteresowanych zmówieniem okien z montażem zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą usługową. Zapewniamy montaż okien na wysokim poziomie, przy jednoczesnym zachowaniu krótkich terminów realizacji prac oraz możliwie bezinwazyjnego montażu w obiektach już eksploatowanych.

Przygotowanie otworów pod montaż

Właściwą praktyką jest przygotowanie otworów pod przyszły montaż okien niezależnie czy odbędzie się on tylko na pianę czy będzie to tzw. ciepły montaż. Przed rozpoczęciem montażu powinniśmy dokładnie oczyścić podłoże z gruzu lub pyłu. Szczególnie na przygotowanie otworów okiennych należy zwrócić uwagę przy wyborze tzw. ciepłego montażu. Do przygotowania otworów trzeba się przygotować wcześniej i zadbać o to, żeby otwory okienne były bez ubytków. Do tego celu może zostać użyta zwykła zaprawa murarska. Po uzupełnieniu wszelkich ubytków otwór wyrównujemy za pomocą kleju do styropianu lub zaprawy termoizolacyjnej, np. Illbruck PRoo5. Uwieńczeniem przygotowania otworu jest jego zagruntowanie środkiem szybkoschnącym do podłoży chłonnych.

Montaż warstwowy, tzw. ciepły montaż

Okna energooszczędne wymagają starannego uszczelnienia w celu zlikwidowania mostków termicznych, przez które ucieka ciepłe powietrze. Powierzchnię otworu przed montażem wyrównuje się starannie, a do uszczelnienia służą aż trzy warstwy izolacyjne. Podstawowa różnica pomiędzy standardowym, a szczelnym montażem okien tkwi w sposobie wykonania połączenia i uszczelnień pomiędzy murem, a ramą okienną. Standardowo okno do muru przytwierdza się za pomocą kotew, a szczelinę pomiędzy ramą okna, a murem wypełnia się pianą. Piana o wysokiej jakości jest dobrym i skutecznym materiałem izolacyjnym pod warunkiem, iż pozostanie sucha. Do zabezpieczenia piany od strony zewnętrznej jaki i wewnętrznej używamy taśmy paroprzepuszczalnej i paroszczelnej Duo ME501, której zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza i dyfuzji pary wodnej oraz blokuje przenikanie wilgoci z wnętrza domu do muru. Tego typu montaż nazywamy ciepłym montażem, ale możemy też się spotkać również z określeniem warstwowy montaż okien.

Illbruck ME501

image

Stosowana przez Locuss taśma do tzw. ciepłego montażu okien posiada 12 miesięcy odporności na działanie promieniowania UV. Taśma DUO służy jako paroizolacyjna od wewnątrz i paropszepuszczalna od zewnątrz.
Okna zamontowane z wykorzystaniem taśm Illbruck charakteryzują się lepszymi parametrami cieplnymi, rzadziej występują w nich mostki cieplne, a co za tym idzie obszary, w których mogą pojawiać się grzyby i pleśnie.

Illbruck FM 355

image

Pianka poliuretanowa zaprojektowana z myślą o maksymalnej stabilności wymiarowej, minimalnej kurczliwości i niskim przyroście objętości. Pianka PU nadaje się do użytkowania niezależnie od pory roku do -10°C. Piankę stosuje się do wypełniania i uszczelniania szczelin oraz wokół otworów okiennych i ościeżnic.

CERTYFIKATY

image

Nasze kompetencje wykonywanych usług zostały potwierdzone certyfikatem uzyskanym w niemieckim ift Rosenheim. Ten rodzaj certyfikatu poza nielicznymi salonami w sieci Oknoplast nie posiadają inne firmy w Polsce.
IFT Rosenheim jest wiodącym w Europie instytutem badawczym oceniającym produkty budowlane między innymi testy okien zgodnie z EN 14351-1, testy elewacji zgodnie z EN 13830, próby ogniowe zgodnie z EN 16034, a także testy szkła i materiałów budowlanych. Jako notyfikowane laboratorium testowe i jednostka certyfikująca produkt, ift Rosenheim może wydawać raporty z badań i klasyfikacji producenta dotyczące oznakowania CE, a także certyfikaty stałości właściwości użytkowych.

image

Wysoka jakość świadczonych przez naszą firmę usług związanych z montażem okien i drzwi zaowocowała tytułem Ambasadora Dobrego Montażu Okien w ramach inicjatywy TREMCO illbruck, której celem nadrzędnym jest podnoszenie jakości świadczonych usług montażu okien i drzwi oraz promocja poprawnego montażu okien.
TREMCO illbruck jest liderem produkcji materiałów do montażu okien, od lat wyznaczającym nowy standard jakościowy montażu, którego celem jest zapewnienie osiągnięcia wszystkich wymogów stawianych przez obowiązujące przepisy krajowe względem montażu okien.
Tylko należyty dobór materiałów do montażu oraz staranność i precyzja wykonania decyduje o tym czy cele montażu zostaną osiągnięte.