Wymiana szyb czyli pakietu szybowego

Ciepło i bezpiecznie

Pakiet szybowy

Niestety nie jest możliwa wymiana jednej szyby w oknie. Pakiety dwu- oraz trzyszybowe są ze sobą zespolone, a między nimi znajduje się gaz szlachetny (zwykle jest to argon). W przypadku pęknięcia gaz się ulatnia, a okno traci część swoich właściwości izolacyjnych.

PĘKNIĘTA SZYBA W OKNIE

Czasem wystarczy nieostrożne uderzenie w okno, żeby pękła jedna z szyb. Bywa i tak, że nawet bez żadnej ingerencji ludzkiej pakiet szybowy nie wytrzymuje naprężeń wewnętrznych, co prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia.

Tę przykrą sytuację można wykorzystać w dobrym celu, możemy wymienić pakiet szybowy na cieplejszy i bardziej wytrzymały. Oczywiście takie rozwiązanie nieco kosztuje, ale na pewno jest tańsze niż wymiana całego okna.

Budowa pakietu szybowego

KROK PO KROKU

Sam proces wymiany pakietu szybowego nie trwa długo, ale nie oznacza to, że nie sprawia żadnych trudności. Jak wygląda proces od momentu dostrzeżenia defektu do chwili, w której będziemy mogli cieszyć się w pełni sprawnym oknem?

  1. Zgłoszenie – warto sprawdzić, czy tego typu uszkodzenia nie obejmuje gwarancja (choć oczywiście nie zadziała jeśli sami spowodowaliśmy pęknięcie).
  2. Wizyta fachowca – przysyłamy technika, aby dokładnie wymierzyć pakiet szybowy oraz dowiedzieć się, co było przyczyną powstania pęknięcia (o ile nadal jest to niewiadome).
  3. Zamówienie pakietu szybowego – nie powinno być problemu z dostawą odpowiedniego pakietu szybowego w krótkim czasie.
  4. Wymiana przeszklenia – serwisant wyjmie najpierw listwy przyszybowe oraz stary pakiet i zainstaluje nowe szyby. Zwróćmy uwagę na to, czy są pozbawione skaz.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wymiana szyb w oknach – Warszawa

Pęknięte bądź stłuczone szyby w oknach osłabiają jego konstrukcję i nie spełniają wszystkich wymagań, jakie powinny spełniać okna. Wpływa to znacznie na obniżenie komfortu życia mieszkańców budynku. Jako firma gwarantujemy, że nasi specjaliści wykonają wymianę szyb w oknach z ogromną dokładnością i precyzją. Fachowcy określą problem i wraz z właścicielem ustalą cały proces naprawy. Szyby w oknach pękają z różnych względów. Czasem ze względu na bardzo dużą różnicę temperatur, a innym razem ze względu na duże naprężenia czy uderzenia. Niezależnie co było powodem pęknięcia szyby należy ją wymienić, by rama okna nie uległa skrzywieniom, a komfort funkcjonowania w budynku się nie obniżył. 

Stłuczona szyba w oknie

Stłuczona szyba w domu nie tylko jest nieatrakcyjna wizualnie, lecz również może powodować wiele nieprzyjemnych sytuacji w domu. Stłuczone szyby w oknie nie dają gwarancji zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, nie chronią przed wiatrem, deszczem i zmienną temperaturą. Uszkodzona szyba może być również bardzo niebezpieczna, gdyż ewentualne odłamki szkła mogą rozciąć skórę. Jeśli posiadasz w domu uszkodzoną szybę, to koniecznie skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się jej naprawą!

Pakiety szybowe wraz z montażem dostarczamy na terenie miasta Warszawa, jak i okolicznych miejscowości. Piaseczno, Pruszków, Góra Kalwaria, Sulejówek, Konstancin Jeziorna – to zaledwie kilka z obsługiwanych przez Locuss lokalizacji, gdzie zrealizowaliśmy już zamówienia klientów prywatnych i biznesowych. Wspieramy przedsiębiorców budujących i modernizujących obiekty firmowe, jak również lokalnych deweloperów poszukujących wysokiej jakości usług serwisowych w atrakcyjnej cenie.

Nasi fachowcy zajmą się demontażem stłuczonej szyby i montażem nowej, która będzie spełniać wszelkie wymagania konstrukcyjne i wytrzyma każde warunki atmosferyczne. Zapraszamy również do zobaczenia naszej oferty regulacji okien. W razie wszelkich pytań oraz wątpliwości zachęcamy do kontaktu!