Wymiana szyb czyli pakietu szybowego

Ciepło i bezpiecznie

Pakiet szybowy

Niestety nie jest możliwa wymiana jednej szyby w oknie. Pakiety dwu- oraz trzyszybowe są ze sobą zespolone, a między nimi znajduje się gaz szlachetny (zwykle jest to argon). W przypadku pęknięcia gaz się ulatnia, a okno traci część swoich właściwości izolacyjnych.

PĘKNIĘTA SZYBA W OKNIE

Czasem wystarczy nieostrożne uderzenie w okno, żeby pękła jedna z szyb. Bywa i tak, że nawet bez żadnej ingerencji ludzkiej pakiet szybowy nie wytrzymuje naprężeń wewnętrznych, co prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia.

Tę przykrą sytuację można wykorzystać w dobrym celu, możemy wymienić pakiet szybowy na cieplejszy i bardziej wytrzymały. Oczywiście takie rozwiązanie nieco kosztuje, ale na pewno jest tańsze niż wymiana całego okna.

Budowa pakietu szybowego

KROK PO KROKU

Sam proces wymiany pakietu szybowego nie trwa długo, ale nie oznacza to, że nie sprawia żadnych trudności. Jak wygląda proces od momentu dostrzeżenia defektu do chwili, w której będziemy mogli cieszyć się w pełni sprawnym oknem?

  1. Zgłoszenie – warto sprawdzić, czy tego typu uszkodzenia nie obejmuje gwarancja (choć oczywiście nie zadziała jeśli sami spowodowaliśmy pęknięcie).
  2. Wizyta fachowca – przysyłamy technika, aby dokładnie wymierzyć pakiet szybowy oraz dowiedzieć się, co było przyczyną powstania pęknięcia (o ile nadal jest to niewiadome).
  3. Zamówienie pakietu szybowego – nie powinno być problemu z dostawą odpowiedniego pakietu szybowego w krótkim czasie.
  4. Wymiana przeszklenia – serwisant wyjmie najpierw listwy przyszybowe oraz stary pakiet i zainstaluje nowe szyby. Zwróćmy uwagę na to, czy są pozbawione skaz.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Pakiety szybowe wraz z montażem dostarczamy na terenie miasta Warszawa, jak i okolicznych miejscowości. Piaseczno, Pruszków, Góra Kalwaria, Sulejówek, Konstancin Jeziorna – to zaledwie kilka z obsługiwanych przez Locuss lokalizacji, gdzie zrealizowaliśmy już zamówienia klientów prywatnych i biznesowych. Wspieramy przedsiębiorców budujących i modernizujących obiekty firmowe, jak również lokalnych deweloperów poszukujących wysokiej jakości usług serwisowych w atrakcyjnej cenie.