Regulacja okien oraz ich konserwacja

Dlaczego to jest ważne

Konserwacja okien pcv, aluminiowych i drewnianych

KROK 1. CZYSZCZENIE PROFILI OKIENNYCH

Zanim nasz serwis przystąpi do pracy typowo konserwatorskiej, niezwykle ważne jest dokładne wcześniejsze wyczyszczenie okien. Dlaczego? W zakamarkach ram oraz w ruchomych mechanizmach okuć gromadzi się najwięcej kurzu, pyłu i większych śmieci. Nieusunięcie ich może powodować problemy przy zamykaniu i otwieraniu okien, a także blokowanie się i przedwczesne zużywanie okuć.

Samo mycie profili okien najlepiej wykonać łagodnymi środkami bez substancji ściernych, agresywnych chemikaliów czy rozpuszczalników.

KROK 2. PRZEGLĄD I REGULACJA OKUĆ OKNA

Gdy okna są wyczyszczone, można przystąpić do przeglądu i regulacji elementów metalowych okien takich jak zawiasy i ruchome części okuć. Najłatwiejszym sposobem, aby przekonać się, czy regulacja to konieczność, jest kilkukrotne otwieranie i zamykanie skrzydeł okien.

Sygnałem, że najwyższa pora, aby wziąć się do pracy, jest konieczność użycia siły i dopchnięcia skrzydła. Jak przeprowadzić regulację okien PVC? Jeżeli posiadasz okna OKNOPLAST, możesz skorzystać z instruktażu wideo i przeprowadzić tę czynność samodzielnie. Wydaje Ci się to zbyt trudne? Możesz zlecić to zadanie specjaliście z LocusSerwis okna i drzwi.

KROK 3. SMAROWANIE OKUĆ

Gdy okucia są odpowiednio wyregulowane, należy przystąpić do smarowania ruchomych elementów, a więc zawiasów i punktów ryglowania. Takie działanie zabezpieczy je przed nadmiernym osiadaniem kurzu i zanieczyszczeń oraz pozwoli na łatwiejszą i płynniejszą pracę. W tym celu najlepiej zastosować środki bez rozpuszczalników takie jak olej do konserwacji okuć, smar silikonowy bądź wazelinę techniczną.

Jak często należy smarować okucia okien PVC, aluminiowych i drewnianych? Czynność tę najlepiej przeprowadzać co najmniej raz w roku – optymalnie w okresie umiarkowanych temperatur, a więc wiosną lub jesienią.

Smar do okien
KROK 4. KONSERWACJA USZCZELEK

Co jest przyczyną nieszczelności okien? Mogą to być sparciałe, dziurawe lub popękane uszczelki okien. Możemy przedłużyć żywotność okna i wymienić uszczelki na nowe. Na koszt wymiany uszczelek wpływa konstrukcja okna. Uszczelki okienne, chociaż często o tym zapominamy, powinny być systematycznie nie tylko czyszczone, ale też konserwowane. Jak zadbać o ten element okien PVC, aluminiowych i drewnianych? Konserwacja okien powinna się odbyć dwa razy do roku, najlepiej wiosną i jesienią (aby uniknąć skrajnie niskich i wysokich temperatur powietrza), powinno się je nasmarować np. wykorzystując preparat do uszczelek motoryzacyjnych, smar silikonowy bądź wazelinę techniczną.

KROK 5. LOCUSSERWIS

Jeśli samodzielne działania nie przyniosły pożądanego efektu skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

  • regulacja okien
  • wymiana uszczelek w oknach.
  • smarowanie mechanizmów

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Profesjonalny serwis okien

Regulacja okien przez LOCUSSERWIS jest realizowana na terenie miasta Warszawa, jak i okolicznych miejscowości. Piaseczno, Pruszków, Góra Kalwaria, Sulejówek, Konstancin Jeziorna – to zaledwie kilka z obsługiwanych przez Locuss lokalizacji, gdzie zrealizowaliśmy już zamówienia klientów prywatnych i biznesowych. Wspieramy przedsiębiorców budujących i modernizujących obiekty firmowe, jak również lokalnych deweloperów poszukujących wysokiej jakości usług serwisowych w atrakcyjnej cenie.

Regulacja okien eliminuje niedomykające się drzwi, ocieranie się ramy okiennej o podłogę bądź sufit oraz eliminuje odczuwalny chłód przy uszczelkach w oknach. Systematyczna konserwacja okien może wydłużyć ich życie. Pierwszą regulację okien powinno się wykonać niedługo po ich zamontowaniu, by mogły w pełni służyć właścicielowi. Dobrze wyregulowane okna zamykają się i otwierają bez żadnego problemu, a klamka działa płynnie. Odpowiednie wyregulowanie okien może wyeliminować problem z przedostającym się powietrzem pod uszczelką oraz traceniem ciepła w pomieszczeniu. Jeśli zauważasz problem z działaniem swojego okna, to nie czekaj – zadzwoń do nas, a my Ci z tym pomożemy! 

Nasz serwis okien zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę, w ramach której możesz liczyć na poprawę komfortu użytkowania skrzydeł okiennych oraz ile lepsze parametry techniczne. Regulacja okien i wymiana uszczelek w oknach pozwalają na zachowanie szczelności, podczas gdy naprawa okien umożliwia wyeliminowanie usterek uniemożliwiających bezpieczne użytkowanie skrzydeł okiennych.

Naprawa okien – Warszawa, Piaseczno, okolica

Poza profesjonalną regulacją okien zajmujemy się również ich naprawą oraz serwisem. Jeśli podczas diagnozy, w trakcie regulacji okien okaże się, że okna wymagają wymiany uszczelek, to zajmiemy się tym w kompleksowy sposób. Wymiana uszczelek w oknach to usługa, dzięki której podnosimy komfort użytkowania pomieszczeń, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ich ogrzewania w sezonie zimowym.

Zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą oraz do zapoznania się z ofertą, w której znajdą Państwo wymianę szyb w oknach, usługę montażu okien oraz wiele innowacyjnych produktów.