Wymiana okien

Estetyka i ciepło

Kiedy wymienić okna?

Okna w budynku, w którym mieszkasz są nieszczelne, nie zapewniają odpowiedniej izolacji termicznej, a może nie wyglądają już estetycznie? To dobry moment, aby wymienić okna na nowszy model.

WYMIANA OKIEN 

Wymiana starych okien na nowsze modele przynosi wiele korzyści. Wśród najważniejszych wymienia się najczęściej zdecydowanie lepszą niż dotychczas ochronę przed utratą ciepła z wnętrza pomieszczenia. Lepsza termoizolacja przekłada się wprost na oszczędności przy ogrzewaniu budynku.

Odpowiednio dobrane nowe okna mogą także rozjaśnić ciemne pomieszczenie bez konieczności zmiany wielkości otworu okiennego. Wystarczy wybrać modele o nowoczesnym designie i cienkich ramach, dzięki którym do wnętrza trafia więcej światła słonecznego. Inne plusy wymiany okien na wysokiej jakości modele plastikowe to m.in. podniesienie poziomu bezpieczeństwa budynku oraz lepsza izolacja akustyczna.

Dodatkowe funkcje okna

Warto pomyśleć o wyborze okien/szyb z dodatkowymi funkcjami. Szyby dźwiękoszczelne przydadzą się w ruchliwej okolicy, a antywłamaniowe na luksusowym lub po prostu – mało bezpiecznym osiedlu. Wymiana okien również nam pozwala na wybór dodatkowych funkcji uchyłu, czyli tzw. stopniowany uchył okna. Zapytaj o inne funkcjonalności naszego doradcę.

Gwarancja

To bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć. Odpowiednie dokumenty otrzymujemy podczas zakupu. Znajdziemy w nich informacje dotyczące okresu obowiązywania gwarancji, obowiązków producenta czy ewentualnych powodów złożenia reklamacji. Powinniśmy otrzymać również deklarację CE, która potwierdzi, iż zakupione przez nas okna spełniają unijne normy.

Okna Oknoplast posiadają niestandardową gwarancję:

  • 7 lat na profil okienny i okucia
  • 10 lat na szczelność pakietu szybowego z tzw. ciepłą ramką

JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO WYMIANY OKIEN?

Jeżeli zależy Ci na sprawnym przeprowadzeniu remontu, warto odpowiednio przygotować się do wymiany okien. Przed przystąpieniem monterskiej do wymiany okien, powinno się usunąć karnisz i wiszące na nim zasłony lub firany albo rolety i żaluzje okienne. Należy też odsunąć od okien wszystkie stojące tam zazwyczaj meble – zarówno te, które stoją „pod” oknem, np. stół czy kanapa, jak również te ustawione po obu stronach otworu okiennego. Warto od razu ustawić je w takiej części pomieszczenia, aby możliwe było swobodne chodzenie oraz prace przy montażu nowych okien. Meble, dywan, dekoracje i grzejnik pod oknem warto zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi i brudem budowlanym, np. folią malarską. Podłogę najlepiej pokryć kartonami, dzięki temu unikniemy ryzyka powstania zarysowań. Drzwi wewnętrzne do pomieszczenia, w którym aktualnie wykonywana jest wymiana okien, można – po uzgodnieniu z ekipą monterską – zakleić taśmą malarską i folią. Dzięki temu pył nie będzie przedostawał się do reszty mieszkania.

Wymiana okien wraz z montażem wykonywana jest na terenie miasta Warszawa, jak i okolicznych miejscowości. Piaseczno, Pruszków, Góra Kalwaria, Sulejówek, Konstancin Jeziorna – to zaledwie kilka z obsługiwanych przez Locuss lokalizacji, gdzie zrealizowaliśmy już zamówienia klientów prywatnych i biznesowych. Wspieramy przedsiębiorców budujących i modernizujących obiekty firmowe, jak również lokalnych deweloperów poszukujących wysokiej jakości usług serwisowych w atrakcyjnej cenie.