Program Czyste Powietrze

Termomodernizacja

Termomodernizacja

Do 2029 roku w ramach Programu Czyste Powietrze możesz otrzymać nawet 90% zwrotu poniesionych kosztów docieplenia i termomodernizacji domu. Poznaj zasady programu i dowiedz się jakie rozwiązania z Locuss pozwolą Ci ograniczyć straty ciepła.

Planując termomodernizację domu, powinniśmy uwzględnić w harmonogramie prac wymianę okien. Ta inwestycja z pewnością się opłaci. Skąd wziąć pieniądze na nowe okna? W ramach Programu Czyste Powietrze można uzyskać dofinansowanie na wymianę okien na energooszczędne. A to nie jest jedyna możliwość.

Program Czyste Powietrze – co musisz wiedzieć?

ikona-wniosek
Kto może wnioskować?

Właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych

ikona-pien
Rodzaje wsparcia

Dofinansowanie do kwoty maksymalnej 37 tys. zł

ikona-cal
Terminy składania wniosków

Wniosek należy złożyć do czerwca 2027 roku.

Jak złożyć wniosek?

* osobiście w oddziale WFOŚiGW
* pocztą
* przez internet

Na jaki cel można uzyskać dofinansowanie?

  • wymiana okien, drzwi zewnętrznych, drzwi balkonowych oraz okien połaciowych

  • wymiana starych pieców lub zakup nowych źródeł ciepła

  • docieplenie budynku

  • montaż / modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

  • instalacja odnawialnych źródeł energii (np. kolektorów słonecznych)

  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

ALTERNATYWNE PROGRAMY DOFINANSOWANIA

STOP SMOG

Stop smog – realizują jednostki samorządowe. Program przeznaczony dla osób, których nie stać na duże remonty i generalną termomodernizację. Wsparcie finansowe (nawet do 100% wartości) można uzyskać za pośrednictwem właściwego miejscowo urzędu miasta lub gminy. W urzędach znajdziemy szczegółowe informacje na temat uzyskania środków. Co więcej, środki finansowe mogą uzyskać także współposiadacze samoistni i posiadacze budynku – nie tylko właściciele. Korzystając z programu Stop Smog średni koszt realizacji przedsięwzięcia nie może przekroczyć 53 000 zł.

CIEPŁE MIESZKANIE

Ciepłe Mieszkanie – dofinansowanie uzyskamy za pośrednictwem gminy. Z Ciepłego Mieszkania mogą skorzystać osoby mające tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Wysokość dofinansowania uzależniona jest nie tylko od dochodu (próg dochodu to 120 000 zł rocznie), ale także miejsca zamieszkania – liczy się fakt, czy gmina, w której posiadamy budynek, znajduje się na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin.

Kwota dotacji z programu Ciepłe Mieszkanie może wynieść od 15 000 zł do 39 000 zł.

Program Czyste Powietrze ma się przyczynić do zwiększenia domowego budżetu, dzięki oszczędnościom finansowym, a działania te pomogą chronić środowisko.

Zgodnie z przepisami dotacja przysługuje, jeśli wymienimy okna i drzwi balkonowe o współczynniku przenikania ciepła Uw nie większym niż 0,9 W/(m2.K), czyli spełniające obecnie obowiązujące warunki techniczne dla nowego budownictwa. Dotacja również dotyczy drzwi wejściowych, których współczynnik przenikania ciepła Uw nie będzie większy niż 1,3 W/(m2.K)

Okna do domu: Warszawa i pozostałe lokalizacje

Firma Loccus prowadzi sprzedaż w ramach dwóch salonów zlokalizowanych w miastach:

  • Warszawa, dzielnica Wawer,
  • Piaseczno

To pozwala nam docierać z ofertą na drzwi i okna do odbiorców prywatnych i biznesowych z całej okolicy. Obsługujemy zamówienia z lokalizacji: Warszawa-Wawer, Góra Kalwaria, Józefów, Konstancin Jeziorna, Marki, Piaseczno, , Pruszków oraz Sulejówek i Warszawa,. Okna do domu dostarczamy także Klientom z innych miejscowości. To, co wyróżnia naszą ofertę to profesjonalny montaż okien oraz obsługa serwisowa, w ramach której świadczymy usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.