Bramy garażowe

Brama garażowa jest jednym z ważniejszych elementów wykończenia budynku. W naszej ofercie znajdziesz najbardziej popularną bramę segmentową, która będzie solidna, bezpieczna i dopasowana wyglądem do elewacji.

Brama garażowa

BRAMA GARAŻOWA

W zależności od rodzaju garażu, brama garażowa może być kolejnym wejściem do domu. W związku z tym nasi Klienci zwracają szczególną uwagę na wysoką jakość wykonania. Nasza oferta obejmuje bramy garażowe czołowych producentów o odpowiedniej izolacji cieplnej. Oferowane przez nas bramy garażowe mogą być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe oraz możliwość sterowania ze smartphone.

Brama garażowa-segmentowa

Brama segmentowa

Do najcieplejszych bram garażowych zaliczamy bramy segmentowe ze względu na swoją budowę. Brama garażowa segmentowa zbudowana jest z paneli o grubości od 40 mm do 70 mm połączonych ze sobą zawiasami. Wybierając ten rodzaj bramy mamy do wyboru dwa rodzaje napędu – tradycyjny, czyli silnik jest z tyłu prowadnic lub silnik boczny.

Charakterystyka bram segmentowych:

 • segment bramy wypełniony pianką poliuretanową
 • konstrukcja wykonana z ocynkowanych elementów stalowych
 • brama uszczelniona na całym obwodzie
 • w dolnym panelu zamontowana uszczelka przylegająca do podłoża
 • uszczelnienie pomiędzy górnym panelem, a nadprożem zapewnia uszczelka montowana do górnego panelu lub mocowana do nadproża
 • segmenty posiadają zabezpieczenie uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz uszczelki w miejscu styku dwóch segmentów
Bramy garażowe - Hormann
Bramy garażowe - Oknoplast
Bramy garażowe - Wiśniowski
Brama garażowa-uchylna

Brama uchylna

Zanim powszechnie weszły bramy segmentowe to bramy uchylne cieszyły się największym zainteresowaniem. Obecnie wraz z zaostrzeniem przepisów budowlanych związanych ze  zwiększoną termoizolacją budynku zostały wyparte przez bramy segmentowe. Jednak w modernizowanych budynkach wybierane są przede wszystkim ze względu na przystępną cenę i niewielką ilość potrzebnego miejsca do ich zamontowania. Konstrukcja tego rozwiązania jest mało skomplikowana. Ze względu na to, że dolna część bramy nieznacznie wysuwa się na zewnątrz garażu nie nadają się one do garaży bezpośrednio wychodzących na ulicę.

Charakterystyka bram uchylnych:

 • skrzydło wykonane z blachy stalowej ocynkowanej – trapez T-10, o pionowym, poziomym, i skośnym układzie wypełnienia, bądź z blachy stalowej ocynkowanej perforowanej
 • elementy ościeżnicy zespolone są ze sobą za pomocą połączeń skręcanych
 • układ sprężyn wspomagający podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy
 • długoletnią i cichą pracę zapewniają łożyskowane rolki
 • dwupunktowe ryglowanie zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.
Bramy garażowe - Hormann
Bramy garażowe - Wiśniowski
Brama garażowa-rolowana

Brama rolowana

Brama garażowa rolowana zajmuje najmniej miejsca i jest wykonana z wąskich kilkucentymetrowych stalowych lub aluminiowych paneli schowanych w skrzynce jak roleta okienna. Ten rodzaj bramy świetnie się sprawdzi gdy mamy wąski i niski garaż.

Bramy garażowe - Hormann
Bramy garażowe - Wiśniowski