Brama garażowa

Brama garażowa jest jednym z ważniejszych elementów wykończenia budynku. W naszej ofercie znajdziesz najbardziej popularną bramę segmentową, która będzie solidna, bezpieczna i dopasowana wyglądem do elewacji.

Brama garażowa

BRAMA GARAŻOWA

Rozróżniamy ze względu na usytuowanie dwa modele usytuowania garażu – garaż wolno stojący lub połączony z domem. Zważywszy, iż wjazd do garażu jest kolejnym wejściem do domu nasi Klienci zwracają szczególną uwagę na wysoki standard wykonania. W naszej ofercie znajdziesz bramy czołowych producentów o odpowiedniej izolacji cieplnej,  z zabezpieczeniami antywłamaniowymi i możliwością sterowania ze smartphone.

Brama garażowa - segmentowa

Brama segmentowa

Do najcieplejszych bram garażowych zaliczamy bramy segmentowe ze względu na swoją budowę. Bramy segmentowe zbudowane są z paneli o grubości od 40 mm do 65 mm, które połączone są ze sobą zawiasami. Wybierając ten rodzaj bramy mamy do wyboru dwa rodzaje napędu – tradycyjny, czyli silnik jest z tyłu prowadnic lub  silnik boczny.

Charakterystyka bram segmentowych:

 • segment bramy wypełniony pianką poliuretanową
 • konstrukcja wykonana z ocynkowanych elementów stalowych
 • brama uszczelniona na całym obwodzie
 • w dolnym panelu zamontowana uszczelka przylegająca do podłoża
 • uszczelnienie pomiędzy górnym panelem, a nadprożem zapewnia uszczelka montowana do górnego panelu lub mocowana do nadproża
 • segmenty posiadają zabezpieczenie uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz uszczelki w miejscu styku dwóch segmentów
Oknoplast – Więcej informacji >>
HORMANN – Więcej informacji >>
WIŚNIOWSKI – Więcej informacji >>
Brama garażowa - uchylna

Brama uchylna

Zanim powszechnie weszły bramy segmentowe to bramy uchylne cieszyły się największym zainteresowaniem. Obecnie wraz z zaostrzeniem przepisów budowlanych związanych ze  zwiększoną termoizolacją budynku zostały wyparte przez bramy segmentowe. Jednak w modernizowanych budynkach wybierane są przede wszystkim ze względu na przystępną cenę i niewielką ilość potrzebnego miejsca do ich zamontowania. Konstrukcja tego rozwiązania jest mało skomplikowana. Ze względu na to, że dolna część bramy nieznacznie wysuwa się na zewnątrz garażu nie nadają się one do garaży bezpośrednio wychodzących na ulicę.

Charakterystyka bram uchylnych:

 • skrzydło wykonane z blachy stalowej ocynkowanej – trapez T-10, o pionowym, poziomym, i skośnym układzie wypełnienia, bądź z blachy stalowej ocynkowanej perforowanej
 • elementy ościeżnicy zespolone są ze sobą za pomocą połączeń skręcanych
 • układ sprężyn wspomagający podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy
 • długoletnią i cichą pracę zapewniają łożyskowane rolki
 • dwupunktowe ryglowanie zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.
WIŚNIOWSKI – Więcej informacji >>
HORMANN – Więcej informacji >>
Brama garażowa - rolowana

Brama rolowana

Brama garażowa rolowana zajmuje najmniej miejsca i jest wykonana z wąskich kilkucentymetrowych stalowych lub aluminiowych paneli schowanych w skrzynce jak roleta okienna. Ten rodzaj bramy świetnie się sprawdzi gdy mamy wąski i niski garaż.

WIŚNIOWSKI – Więcej informacji >>
HORMANN – Więcej informacji >>